Ехолоти, прикормочні катера

Ехолоти, прикормочні катера

Ехолот - вимірювальний прилад, який використовує звукові імпульси для дослідження структури і рельєфу дна, виявлення підводних об'єктів і риби.

Ехолот посилає імпульси з певною частотою. Відправлений датчиком ехолота імпульс відбивається від різних об'єктів, які зустрічає на своєму шляху, або дна. Це дозволяє зібрати інформацію про все, що є в товщі води. Процесор дисплея обробляє отриману інформацію, в результаті чого на екран виводиться графічне зображення що рухається. Оскільки сигнали посилаються і приймаються багато разів в секунду, на екрані малюється безперервна лінія, що позначає дно. 

В Англії ехолоти називають сонарами. Даний термін утворений від трьох англійських слів, що мають таке значення: звук, поширення, переміщення. Дані слова найяскравіше відображають вміння звичайного ехолота. 

Головний фактор, що забезпечує точне визначення розміру риби ехолотом - правильно обрана його чутливість і встановлений діапазон глибин. У загальному випадку, чим більше риба, тим сильніше від неї луна-сигнал і крупніше мітка такого сигналу на екрані. 

За способом (місцем) використання ехолоти діляться на човнові, берегові і зимові. 

Ехолоти для лову з берега є найпростішими і дешевими, вони призначені для пошуку перспективних місць проживання риби. За допомогою таких ехолотів виявляють ями, русла, перекати, кам'янисте або мулисте дно. Деякі моделі берегових ехолотів можуть розпізнавати рибу, показувати її на екрані. 

Підійдуть вони для досвідчених рибалок, які виходять на незнайомі водойми без човна. Такий вид ехолотів є кращим вибором для риболовлі на нових місцях. Вони мають великий кут огляду, маленький дисплей і слабку деталізацію. 

Човнові ехолоти мають 2-3 промені, що дозволяють їм сканувати досить велику ділянку дна. Такий вид ехолотів часто мають вбудовані індикатори температури, сигналізують при виявленні риби, і тому подібні, корисні функції. 

З ними можна вивчати дно на човні, що швидко рухається. Кут огляду у ехолотів такого виду такий же як у попереднього, але сигнал значно сильніше, що дає можливість бачити глибше і точніше. У ехолота такого виду риба і предмети дна не зливаються. 

Складається з двох частин: датчик випромінювач (або трансдюсер) і дисплей. 

Датчик-випромінювач встановлюється на днище судна нижче ватерлінії і направляється на дно. Датчик посилає сигнали в бік дна і приймає їх після відображення від дна або інших об'єктів, які зустрілися на його шляху. Дані від датчика обробляються і виводяться на спеціальний дисплей

Найкрутішими ехолотом для риболовлі, і як наслідок найдорожчими, є багатофункціональні універсальні ехолоти. Їх функції: 

1. Тривимірна візуалізація дна водойми на відстані більш ніж в п'ятдесят метрів; 

2. більше 4 променів що створює величезний кут огляду і якісну деталізацію; 

3. сумісність з комп'ютерами, GPS, і іншою цифровою технікою; 

4. міцний, можна навіть сказати ударостійкий корпус; 

5. додаткові можливості для риболовлі в нічний час; 

6. безліч інших корисних доповнень. 

Зимові ехолоти використовуються конкретно в лунці і тому вони дуже обмежені в огляді. Такі ехолоти показують тільки те, що відбувається в самій лунці і під нею. На відміну від літніх моделей, зимові моделі створені спеціально для низьких температур. 

Хороший гідролокатор володіє чотирма основними компонентами, без яких неможлива ефективна робота: 

1. Передавач високої потужності. 

2. Перетворювач сигналів. 

3. Приймач з високою чутливістю 

4. Дисплей з високою роздільною здатністю. 

Всі складові даного пристрою повинні функціонувати злагоджено в будь-яких кліматичних умовах. 

Ефективність прикормочного кораблика (карпового кораблика) дуже висока, і застосовувати його можна не тільки для прикормки, але і для вивчення рельєфу дна ехолотом, і доставки самих оснасток в місце лову. 

Основна функція кораблика для риболовлі - доставка прикормки по воді до певних точок водойми. Використовується в тих випадках, коли закорм ділянки лову неможливий традиційними способами. Тобто, точка знаходиться на великій відстані від берега, або ж ловля відбувається в важкодоступному місці, або в складних технічних умовах. 

Це звичайний катер мініатюрної форми на радіоуправлінні. Основні елементи кораблика для підгодовування: 

1. корпус; 

2. бункер для прикормки; 

3. гвинт і моторчик, що призводять кораблик в рух; 

4. радіомодуль, за допомогою якого ведеться управління; 

5. різні варіанти світлодіодного підсвічування і індикації; 

6. ехолот; 

7. акумулятори. 

За типом дна катера поділяють - катамаран, тримаран (відрізняються більшою вантажопідйомністю і стійкістю на воді) і з плоским дном (виграє в швидкості і прохідності через зарослі ділянки водойми).

Велике значення має частота радіохвиль, на якій здійснюється зв'язок між плавзасобом і пультом дистанційного керування. Від неї залежить дальність дії і рівень можливих перешкод. 

Наступною найважливішою характеристикою кораблика для завезення прикормки є вантажопідйомність: вага прикормки, яку може доставити кораблик за одну ходку. З його допомогою можна не тільки підгодовувати місце лову, але і доставляти оснащення, шукати перспективні місця і ловити там, куди без допомоги кораблика доставити оснащення і прикормку неможливо. 

При використанні в поєднанні з ехолотом, з кораблика вийде відмінний помічник на рибалці.


Показати
Сортувати:

Сонар (ехолот) EnergoTeam Fish Finder портативний бездротової для пошуку риби

Даний мініатюрний бездротовою сонар (ехолот) EnergoTeam Fish Finder завжди допоможе Вам відшукати скупчення риби в будь-якій водоймі (річці, озері, морі), таким чином при правильному використанні Ви гарантовано будете знати де є риба, а де її немає. Саме це і допоможе..

3461 грн.