Човни надувні

Човни надувні

В процесі риболовлі надувний човен вважається річчю незамінною, і рибалки на ній проводять багато часу. Ловити рибу з надувного човна можна по-різному: сидячи або стоячи. Ловля білої риби, як відомо, передбачає ловлю сидячи, ловля же хижої риби, навпаки - стоячи.

Якщо ви один і ловите сидячи, вам підійдуть гребні човни без сланевого настилу. Вони невеликі за розміром і компактні. Якщо ж човен купується для риболовлі на хижу рибу, або для компанії з кількох людей, то, по-перше, вона повинна мати сланевий настил або розбірне жорстке дно, а по-друге, відповідні розміри кокпіта (внутрішнього простору), що дають потрібний простір для маневру, а також для снастей, спорядження, речей рибалок. Тобто, такий надувний човен за визначенням повинен бути досить габаритний. 

Матеріал для човнів - полівінілхлорид (ПВХ). У наш час він користується величезною популярністю через його високу міцність, еластичність і стійкість проти зовнішніх, природних факторів. Надувна конструкція з цього матеріалу володіє завидною міцністю і жорсткістю, що дозволяє плавзасобу пересуватися по великих хвилях з прийнятною швидкістю. 

Існують і інші переваги, такі як ремонтопридатність. У разі отримання пробоїни, човен можна відремонтувати безпосередньо на риболовлі, без залучення будь-яких додаткових інструментів і матеріалів. Випускається матеріал ПВХ різної щільності. Чим вище показник щільності, тим надійніше і міцніше виявиться засіб для пересування по воді. Також чим більше щільність матеріалу, тим важче конструкція, а значить, вона не буде такою мобільного. 

На сьогоднішній день розділяють два типи надувних човнів для риболовлі - це гребні і моторні. Гребні човни - найпростіший і найдоступніший вид човнів, що дозволяє рибалити на не великих за площею водоймах. Вона не важка, що дозволяє без особливих зусиль переміщати її по березі водойми, і досить надійна. Плюс до всього, човен без мотора не вимагає особливих зусиль по догляду. 

Моторні човни відрізняються наявністю транця, на який і встановлюється човновий мотор. Залежно від розмірів човна, який передбачає установку мотора певної потужності, залежить і товщина транця. Як правило, човни під мотор виготовляються із ПВХ-матеріалу підвищеної щільності. Це необхідно для досягнення певної жорсткості, що дозволяє човну утримувати курс і рівновагу в процесі пересування, особливо по хвилях або при маневруванні. Для збільшення жорсткості конструкції, підлогу човна так само роблять жорсткою. Це дає можливість комфортно почувати себе під час риболовлі. Робиться підлога (слань) з водостійкої фанери, що збільшує її термін служби. 

Ще є різновид човнів з надувним дном. Воно має велику жорсткість, в порівнянні, з не надувним дном, коли доводиться встановлювати додаткове жорстке дно. Надувне дно дозволяє переміщатися по воді з більшою швидкістю. Але не слід робити різких поворотів, інакше можна перевернутися. До того ж, надувне дно і човен в цілому мають значно меншу вагу. 

Наявність на човні надувного кіля, розташованого під носовою частиною човна, дозволяє пересуватися з ще більшою швидкістю. Ця конусоподібна конструкція підвищує керованість і стійкість човна при русі, як в штиль, так і при хвилях. Характеристики судна з надувним кілем не менш ефективні і при русі на веслах. Як правило, подібні конструкції купують рибалки, яким необхідно переміщатися на далекі відстані, по великих річках і озерах. 

Для риболовлі на озері з заболочених берегом краще використовувати надувні човни темно-зеленого кольору - на них менше видно бруд. Світлі човна менше нагріваються в спеку. Камуфляжні більше підходять для мисливців. 

Гарний, якісний човен є одним з основних запорук успішної риболовлі, під час у якої ви отримаєте море задоволення.

У даній категорії немає товарів.