Ледобури

Ледобури

Ледобур це інструмент, який рибалки використовують на зимовій риболовлі для буріння лунок. Бур повинен мати міцну основу, гострі леза, зручну ручку для здійснення кругових рухів.

Ручний льодобур для зимової риболовлі складається з ріжучої частини, шнека і ручки (коловороту), а також вузла з'єднання верхньої і нижньої частин льодобуру. 

Ріжуча частина більшості шнекових льодобуров є головкою з майданчиками під кріплення ножів і самі ножі. 

Шнек являє собою гвинтовий конвеєр і служить для виведення крижаної крихти на поверхню. Шнек льодобуру для зимової риболовлі характеризується довжиною гвинта, висотою стержня і відстанню між витками. 

Довжина спіралі шнека визначає робочу глибину буріння. Найбільш комфортно використовувати льодобури які підходять під ваш зріст. Оптимальним вибором буде така довжина бура, при якій верхня ручка буде перебувати на рівні плечей, а нижня, приблизно на рівні діафрагми. 

За принципом роботи розрізняють коловороти і дворучні бури. В коловороті верхня рукоятка розташована співвідносно шнеку. При бурінні рибалка впирається в неї лівою рукою, а правою надає обертальний рух інструменту. У дворучних бурах рукоятки рознесені щодо осі шнека. У роботі такого льодобуру беруть участь обидві руки рибалки, що значно прискорює процес буріння і зменшує навантаження на праву руку. 

Залежно від форми ріжучої кромки, сьогодні існує дуже багато видів ножів для льодобурів. Ножі напівсферичної форми вважаються універсальними і можуть використовуватися практично для будь-якого типу льоду. Такий тип ножів легко входить в товщу льоду, з закругленими ножами не потрібний значний додаток сил, видають гарну швидкість буріння. У весняний період, коли лід стає вологим і шаруватим, такі ножі значно виграють перед ножами з прямою різальною кромкою. 

Прості ножі з прямими лезами також вважаються універсальними, придатними для всіх видів льоду. Такі ножі вимагають трохи більшого докладання зусиль, ніж сферичні, але мають перевагу в тому, що заточку таких ножів можна зробити навіть самостійно в побутових умовах. 

Для сухого, промерзлого льоду найкращим чином підходять ступінчасті ножі, що мають дві ріжучі кромки, розташовані на відстані одна від одної. Сухий лід складно різати, і такі ножі не ріжуть, а кришать лід. Але використання льодобуру зі східчастими ножами вимагає і більшого докладання зусиль, ніж у випадках з іншими моделями. 

Зубчасті ножі гарні для використання на в'язкому, вологому і мокрому льоду, а також з разі наявності великої кількості піску в льоді. 

Чим менший діаметр бурять лунки (діаметр шнека), тим легше бурити лід, але тим меншого розміру рибу можна витягти через неї.

У даній категорії немає товарів.